Neštandardné rozmery fotografií - ako objednať

Úvod / Blog / Neštandardné rozmery fotografií
  • Potrebujete fotografie o veľkosti, ktoré sa bežne neponúkajú?
  • Napríklad do atypického rámčeka? Trebá 28x38cm? alebo akýkoľvek iný rozmer ...?
  • Alebo častý požiadavku - fotografie do preukazu veterána 6x9cm (máme na mysli automobilového)
  • Tu sa pokúsime vysvetliť, ako takú fotografiu špeciálneho rozmeru objednať

Dokážeme vyrobiť akýkoľvek formát fotografie, ale u neštandardných rozmerov je potrebné, aby snímky boli pre neštandardné formát pripravené. Postup pre tento prípad je nasledovné:

A) VARIANTA VLASTNÉ PRÍPRAVY

1- fotografie si v nejakom fotoeditore (Photoshop, Corel, Zoner ...) pripravíte na požadovaný formát pri rozlíšení 320dpi - teda napr. Foto v požadovanej veľkosti 6x9cm treba pripraviť na veľkosť 6x9cm pri rozlíšení 320 dpi (obrazových bodov na štvorcový palec)

2- takto pripravenej fotografie objednáte v našom systéme na www.online-fotografie.cz v v režime ručného spracovania v 1. väčšej veľkosti ako je požadované - teda 6x9 treba objednať ako 9x13, 18x24 ako 20x30 atď. V tomto prípade sa jedná iba o orientačné veľkosť.

3 - fotografie objednáte v samostatnom kroku - teda oddelene od prípadných ostatných objednávok

4 - do poznámky na konci objednávky napíšete, že požadujete spracovať ako REAL ao aké fotografie sa jedná - teda napr .: 10 fotografií objednaný ako 9x13 spracovať ako REAL - 6x9 ... To zaistí, že snímky budú v nastavenej veľkosti (teda 6x9cm) tlačenom na papieri 9x13 - okolo bude biela plocha určená na orezanie.

B) VARIANTA BEZ PRÍPRAVY

- fotografie nahráte tak, ako sú - teda bez úprav - podľa krokov 2 až 4 a do poznámky pripíšete požiadavku na spracovanie neštandardného formátu (6x9cm alebo akýkoľvek iný) vr. grafické prípravy. POZOR - treba objednať v režime ručného spracovania v 1. väčšej veľkosti ako je požadované. Za grafickú prípravu formátu je účtovaný poplatok, ktorý bude upresnený podľa náročnosti a najmä množstvo po obdržaní objednávky. Poplatok sa pohybuje vo výške cca 0,09-0,5 € za snímku, najmenej však 1€. S platbou objednávky teda vyčkajte na potvrdenie úprav a opravený doklad s novou cenou.

Pre ďalšie podrobnosti neštandardných objednávok, cien za ne a pod. volajte +420 384 321 077

chcem objednať klasické fotografie

chcem objednať fotografie formátu 6x9cm

chcem objednať fotografie formátu 7x10cm

1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie

Naše online fotolaboratórium Kodak Express ponúka nadštandardné služby.

Viete že:

  • každú Vašu fotografie objednanú na fotoplátno starostlivo skontrolujeme, podľa možností upravíme a "vylepšíme". V prípade akéhokoľvek problému Vás ihneď kontaktujeme, zlá fotografie u nás nehrozí.
  • u nás môžete objednať aj veľkoformátovú koláž z viacerých fotografií. Vašej predstave sa pokúsi vyjsť v ústrety náš profesionálny grafik. Tieto špeciálne objednávky vybavujeme individuálne a vždy je potrebné sa s nami spojiť telefonicky alebo mailom.