FOMEI 8x56 LEADER PRO ED FMC ďalekohľad

Úvod / e-shop / Ďalekohľady / FOMEI 8x56 LEADER PRO ED FMC ďalekohľad
VýpredajDárek: Poukaz v hodnotě 500,- Kč
470.95
skladom: 1ks
KS
  • EAN: 8590385718611

Ďalekohľad LEADER PRO ED je určený pre náročných používateľov a profesionálov.

5rokov záruka!

ED technológie + povrchová úprava šošoviek FMC coating zaisťuje najvyššiu ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu BaK4 sú tiež opatrené povrchom Phase coating. Konštrukcia optickej sústavy zabezpečuje široký uhol záberu. Svetelnosť optiky Leader umožňuje pozorovanie aj v najnáročnejších podmienkach, vrátane nočného pozorovania. Telo ďalekohľadu je vyrobené z Polycarbonat, ktoré je veľmi pevné, ale hmotnosť má nižšiu než hliník. Ďalekohľad ostrí už od 3m!

Ďalekohľad má v centrálnom ostrenie zabudované intergrovanou ovládanie dioptrického nastavenia (viď obrázok). Krytky sú opatrené praktickými úchytkami, takže nehrozí ich strata. Tubus je plnený suchým dusíkom, čo zabezpečuje jeho vodeodolnosť aj prachuvzdornosť. Pri náhlej zmene teploty nehrozí vnútorné orosenie a zahmleniu optickej sústavy. Telo ďalekohľadu je opatrené masívnym pogumovaním, ktoré ho chráni pred poškodením. Súčasťou balenia je puzdro a popruh.

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológie? V konštrukcii objektívov sa s výhodou využíva tzv. ED skiel (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenie. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, ​​"dúhového", lemovanie, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz aj FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiálov s extrémne malou disperziou (ED skla), tj. Závislosťou indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tieto vlastnosti využívajú nové ďalekohľady FOMEI LEADER PRO ED.

Zvětšení 8
Průměr objektivu 56mm
Zorný úhel 6,1°
Zorné pole v 100m 107m
Minimální ostřicí vzdálenost 3m
Relativní světelnost 49
Optický výstup 7mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC - ED PRO
Dioptrická korekce ±3dpt
Stativový závit ano / yes
Šířka 145mm
Délka 165mm
Hmotnost 1100g

Ďalekohľady FOMEI 8x56 LEADER PRO ED FMC ďalekohľad

1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie