Obvyklá doba spracovania objednávky je teraz 1-2 dni.

Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon

Úvod / e-shop / Foto príslušenstvo / Objektívy / Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon

Obvyklá doba spracovania objednávky je teraz 1-2 dni.

477.83
skladom: 0ks
KS

  Teleobjektív Tamron SP AF 70-300mm F4-5.6 Di VC USD pre Nikon s označením Di - konštruovaný pre digitálne zrkadlovky s malým i s plnoformátovým snímačom.

  Objektív TAMRON SP AF 70-300mm F4-5.6 Di VC USD využíva pokročilého optického dizajnu vďaka technológiám LD (Low Dispersion) a XLD (Extra Low Dispersion), ktoré účinne zabraňujú chromatické aberáciu. Okrem toho, je to prvý objektív Tamron disponujúci USD (Ultrasonic Silent Drive) ultrazvukovým AF pohonom. Ten poskytuje rýchle zaostrovanie, vďaka ktorému je vhodný pre fotografovanie športu, dostihov alebo iných rýchlo sa pohybujúcich objektov. Objektív sa môže pochváliť aj Tamron VC (Vibration Compensation), trojosovým optickým stabilizátorom obrazu pre pohodlnejšie fotografovanie z ruky.


  V snahe dosiahnuť najlepšieho rozlíšenie obrazu v kategórii 70-300mm, predstavil Tamron, pri príležitosti 60-tich rokov výročia, objektív SP AF70-300mm F4-5.6 Di VC USD - využívajúce pokročilého optického dizajnu vďaka technológiám LD (Low Dispersion) a XLD (Extra low Dispersion), ktoré účinne zabraňujú chromatické aberáciu. Výsledkom je ostrejší kontrast a oveľa vyššia kvalita obrazu oproti ostatným objektívom vo svojej triede.


  Okrem toho, je to prvý objektív Tamron disponujúci USD (Ultrasonic Silent Drive) vlastným ultrazvukovým AF pohonom. Tento mechanizmus poskytuje rýchle zaostrovanie, vďaka ktorému je vhodný pre fotografovanie športu, dostihov alebo iných rýchlo sa pohybujúcich objektov. Objektív sa môže pochváliť aj Tamron VC (Vibration Compensation), trojosovým optickým stabilizátorom obrazu pre pohodlnejšie fotografovanie z ruky a to nielen na dlhé ohniskovej vzdialenosti v oblasti, kde dochádza k ľahkému rozmazaniu snímky, ale aj v zlých svetelných podmienkach.

  Kombináciou najlepšieho rozlíšenie obrazu, ultrasonického tichého motora a optického stabilizátora obrazu Tamron vo výrobe dosiahol vrcholného teleobjektívu 70-300mm. Objektív je konštruovaný pre digitálne zrkadlovky s veľkým obrazovým snímačom aj pre digitálne zrkadlovky s malým APS-C snímačom.

  USD (Ultrasonic Silent Drive) je technológia vyvinutá výrobcom Tamron a predstavuje novú dimenziu v presnosti a rýchlosti zaostrovania. Tamron USD pracuje s vysokofrekvenčnými ultrazvukovými vibráciami, ktoré sú vyrábané v prstenci, nazývanom stator. Energia z vibrácií sa využíva k otočeniu vloženého kovového krúžku vnútri statora, známom ako rotor. Piezoelektrický keramický prvok vytvára ultrazvukové vibrácie, pri ktorých vzniká špecifické napätie, tento je umiestnený v kruhovej formácii na statora. Toto elektródové zoskupenie z priezoelektrických keramických prvkov spôsobí dve ultrazvukové vibrácie vznikajúce vo statora.

  Vzájomným pôsobením týchto dvoch ultrazvukových vibrácií je možné previesť energiu z vibrácií, ktoré vyrába jednoduchý mechanický pohyb, do energia tzv. Odklánějících vĺn, ktoré potom udávajú pohyb okolo obvodu krúžku (smer otáčania).

  S ostriacim pohonom USD, trením medzi týmito odklánějícími vlnami vytvorenými na kovovom povrchu statora a povrchu rotora, vzniká sila, spôsobujúce otáčania rotora. Zaostrovací krúžok objektívu, ktorý je spojený s rotorom, je týmto neposúva a vytvára rýchly, jemný pohyb motora automatického ostrenia.

  Keďže je pohyb založený na rotore, dovoľuje tak plné manuálne zaostrovanie bez nutnosti vyhľadanie prepínača.

  Rýchlosť bez stability by nemala efekt, technológie USD navyše pracuje v kombinácii s vlastným Tamron (VC - Vibration Compensation) optickým stabilizátorom obrazu.

  Objektív získal prestížne ocenenie EISA 2010-2011 ako Najlepší produkt v kategórii ZOOM LENS - Zoomový objektív.

  Súhrn
  Zaradenie Objektív so zoomom
  Výrobca Tamron
  určený pre - Nikon
  Typ objektívu - s premenlivym ohniskem (zoom)
  Rozdelenie podľa zorného uhla teleobjektívy
  Bajonet Nikon F

  Ďalšie vlastnosti
  svetelnosť - f / 4.0
  Optický stabilizátor - áno

  technické parametre
  Priemer filtra 62 mm
  Maximálna clona 32
  Pomer zobrazenia 1: 4
  Hmotnosť 765 g
  Minimálna ohnisková vzdialenosť - 70 mm
  Maximálna ohnisková vzdialenosť - 300 mm
  Minimálna vzdialenosť zaostrenia - 70 cm
  Pre formát snímača Full Frame
  Svetelnosť objektívu na najdlhšej ohnisko (F) 5.6
  Svetelnosť objektívu na najkratšej ohnisko (F) 4

  Objektívy Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon

  1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie