Školská fotografia - tradícia a technika

Úvod / Blog / Školská fotografia

Ako sa vyrovnať so školskou fotografiou svojpomocne.

školské fotografie

Fotografie školskej skupiny

sú dôležitou súčasťou života každého študenta. Tieto fotografie nielen zachytávajú spoločné chvíle s priateľmi a spolužiakmi, ale tvoria aj dôležitú súčasť školského archívu a zbierky spomienok. Školské fotografie odrážajú atmosféru a ducha školského života - od klasických portrétov až po spontánne momentky. Aby však tieto fotografie vynikli, je dôležité dodržiavať niekoľko základných fotografických pravidiel.

Pravidlo otvorených očí

Prvým a azda najdôležitejším pravidlom je nekonfrontovať objekty so slnkom. Nie je nič horšie, ako keď má polovica triedy zatvorené oči alebo si ich musí chrániť rukami... Nevhodné sú aj čiapky, pretože vytvárajú na očiach tieň a oči sa stávajú neviditeľnými. Riešením môžu byť fotografie v protisvetle, ale opäť môžu vytvárať nežiaduce tiene alebo robiť tváre ľudí príliš tmavé, preto je dobré použiť dodatočné osvetlenie (napr. blesk). Pre neskúseného fotografa to však nie je veľmi dobré riešenie. Najlepšie je vyhľadať tienisté miesto alebo fotografovať v zamračený deň, keď je svetlo mäkšie a rovnomernejšie.

Nezabudnite tiež, že na fotografii by mali byť viditeľní všetci! Žiaľ, pravidlo "vidíš ma, je ťa vidieť" tu neplatí. Je dôležité, aby fotograf starostlivo skontroloval, či nie je niekto skrytý (aj keď mu vykúkajú vlasy a oči). Ľudí v druhom rade vždy umiestnite medzi ľudí v prvom rade, vyšší študenti patria do zadného radu alebo na okraj záberu, pri väčšom počte je vhodné použiť lavice a "vyvýšiť" zadné rady.

Typ:Vyskúšajte odpočítavanie. Jednoduchým spôsobom odpočítajte okamih fotografovania tak, aby sa každý snažil otvoriť oči v okamihu expozície.

Priestor na fotografii

Ďalším dôležitým pravidlom je uistiť sa, že okolo objektu fotografie je dostatok priestoru. Skrátka, nefotografujte až po okraj snímky, ale nechajte okolo ľudí priestor na neskoršie úpravy alebo orezanie. Takto sa dá neskôr ľahko upraviť kompozícia, ako aj zachovať dôležité prvky fotografie.

Školské skupinky

Pri fotografovaní skupín priateľov môže byť zaujímavé vyskúšať neobvyklé pózy a kompozície. Namiesto klasickej pozície "v rade" môžu žiaci vyskúšať rôzne pózy alebo sa usporiadať do zaujímavých geometrických tvarov. To dodá fotografii dynamiku a osobitosť a odlíši ju od tradičných portrétov. Skúste napríklad zachytiť pohyb. Prinúťte študentov napríklad skákať alebo sa inak pohybovať, aby fotografia bola dynamická.

ukázka školní fotografie

Doplníme za vás potrebné texty, logá atd.

ukázka školní fotografie

Vaše fotografie profesionálne upravíme

ukázka školní fotografie

Len sa uistite, že to nie je nuda...

 

Postprodukce - dokončovacie práce

Okrem samotného fotografovania je dôležitá aj profesionálna úprava a spracovanie fotografií. To znamená upraviť fotografiu pre čo najlepší dojem, pridať text, školský rok atď. 

Naše profesionálne služby zahŕňajú okrem úpravy jasu, kontrastu a farieb aj odstránenie prípadných nedokonalostí a predovšetkým doplnenie textu na fotografiu, loga školy alebo iných grafických prvkov podľa vašej požiadavky. Tieto úpravy sú zvyčajne bezplatné. Vaše amatérske školské fotografie tak budú atraktívnejšie a budú obsahovať všetky prvky, ktoré patria k nezabudnuteľným školským fotografiám.

Školské fotografie nie sú len obyčajné obrázky, sú to spomienkové stopy plné spomienok a emócií. A s našou pomocou môžu tieto spomienky zostať živé po celý život.

Dobré svetlo

chcem objednať fotografie

1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie