Panoramatické fotografie

Úvod / Panoramatické fotografie

Panoramatická fotografia

Fotografie spracované v panoramatickom formáte vyrábame v našom digitálnom minilabe klasickou „mokrou cestou“ až do formátu 15 x 45 cm resp. 30 x 91 cm. Ďalšiu panoramatickú fotografiu tlačíme na fotografickom plotre až do dĺžky mnoho metrov. V prípade iného prania ohľadne neštandardných panoramatických fotografií nás neváhajte kontaktovať.

Pozrite si ceny nižšie na stránke

Tip: ak máte problémy s nahrávaním panoramatických fotografií do nášho systému, pošlite nám ich cez uschovna.cz alebo iné cloudové úložisko. Veľkosť nahraných panoramatických fotografií je zvyčajne značná a môže ľahko prekročiť limit pre nahrávanie.

späť na štandardné fotografie

Panoramatická fotka 203 mm od 0.07 €

Panoramatická fotka 203 mm

Základná výška panoramatickej fotografie. Ideálna voľba pre tých, ktorí sa s fenoménom panoramatickej fotografie najskôr zoznamujú. 

Fotografie budú spracované v skutočnej dĺžke pri výške 203mm do max. dĺžky 915mm. U dlhších fotografií bude vždy max. dĺžka 915mm a k tomu prispôsobená výška fotografie tak, aby pomer strán zostal zachovaný.

objednať fotky
Panoramatická fotka 305 mm od 0.10 €

Panoramatická fotka 305 mm

Profesionálna výška digitálnej panoramatickej fotografie. Nechajte naplno rozžiariť svoje fotografické úlovky.

Fotografie budú spracované pri výške 305mm vždy vo svojej skutočnej dĺžke, bez obmedzenia. Do dĺžky 915 mm sú spracované klasickou mokrou cestou na materiál Kodak, dlhšie fotografie tlačíme na špeciálnom fotografickom plotre na materiál Ilford pigmentovými farbami.

objednať fotky
Panoramatická fotka 405 mm od 0.25 €

Panoramatická fotka 405 mm

Profi PANORAMA s výškou 405 mm a bez obmedzenia dĺžky. Cena je uvádzaná za 1 cm dĺžky

Fotografie budú spracované pri výške 405mm vždy vo svojej skutočnej dĺžke, bez obmedzenia.Fotografie tlačíme na špeciálnom fotografickom plotra na pevný fotografiecký materiál pigmentovými neblednúcimi farbami.

objednať fotky
1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie

Panoramatické fotografie panorama foto

 

fotografie bez obmedzenia dĺžky  Cena
Panorama (šírka 305 mm)  
cena za 10 mm dĺžky (do dĺžky 890 mm) 0,10 €
cena za 10 mm dĺžky (dĺžka 900 mm a viacej) 0,17 €
Panorama (šírka 405 mm)  
cena za 10 mm dĺžky (dĺžka neobmedzená) 0,25€
Panorama (šírka 203 mm)  
cena za 10 mm dĺžky (max. dĺžka 900 mm) 0,07 €

 

Panoramatická fotografia je typ fotografie, který vzniká zlozenie niekoľkých różnych snímok a tvoria jeden obraz takzvane panorámu. Panoramatická fotka zachytáva rozsiahly priestorov, který zachytáva široký uhol záberu a je príliš veľká na to, aby sa vošiel na klasickú fotografiu. Panorama je pohľad, ktorý nezaberá ani samotné ľudské oko, ide o jedinečný uhol záběru. Panoramatické fotografie jsou aj cez to veľmi realistický a práve preto sa stávajú stále obľúbenejšími. Pomocou týchto snímok môžete detailne zachytiť predovšetkým pohľady na rozsiahle mestá, šíre krajiny, interiéry budov a ďalšie zaujímavé rozsiahle celky.

Vytváranie panoramatické fotografie

Ak chcete správne zachytiť panoramatický pohľad a preniesť ho na panoramatickú fotografiu, nemusíte sa obávam, že k tomu budete potrebovať špeciálne vybavenie ako je napríklad špeciálne fotoaparát, pamäťová karta alebo statív a iné vybavenie pre fotenie panorám. Postačí Vám iba Váš digitálny fotoaparát a chuť vytvoriť krásnu panoramatickú fotku.
S príchodom digitálnych fotoaparátov sa naskytla príležitosť rozmachu Panoramatické fotografie. Panoramatické fotografovanie je veľmi zaujímavé poňatie priestoru s prenesenie ho na fotografiu.

Panoramatická fotka a jej vznik

Panoramatická fotka vzniká poskladaním Vami vytvorených samostatných fotografií. Jednotlivé fotky sa po stranách pospájajú a vytvoria tak jednotnú panoramatickú fotografiu. vytvorená panoramatická fotografia dosahuje jedinečného vzhľadu a unikátneho dizajnu.

Ako sa fotia panorámu?

Fotografovať Vami zvolené prostredie, cieľ pre vznik panoramatické fotografie pomocou Vášho digitálneho fotoaparátu môžete pomocou panoramatického režimu alebo zložitejšie bez panoramatického režimu.

Fotografovanie s panoramatickým režimom

Vytvorenie panoramatické fotografie pomocou fotenie s panoramatickým režimom Vám uľahčí prácu a zrejme aj zvýši kvalitu samotnej panoramatické fotografie.
Panoramatické fotky vznikajú klasickým digitálnym fotením na spôsobe rýchleho fotografovanie snímok zvolenej krajiny. Pre vytvorenie panoramatických snímok, sa musia jednotlivé fotografie prekrývať a plynulo na seba nadväzovať, tak aby sa z nich stala panoramatická fotografia.

Zachytenie panoramatické fotky bez panoramatického režimu

Panoramatickú fotografiu možno odfotiť aj digitálnym fotoaparátom bez panoramatického režimu, avšak jedná sa už o niečo zložitejší proces.
Pre vytvorenie panoramatické fotografie, je potrebné zaistiť opäť jednotlivé snímky, ktoré následne budú spojené v panoramatickú fotografiu. Je tu však potrebné zaistiť dostatočné prekrytie jednotlivých snímok a to aspoň raz štvrtinou fotografií a ďalej zabezpečiť maximálnu nadväznosť snímok. Nadväznosť fotografií zaistíte predovšetkým fotografovaním v jednej výškovej úrovni, najlepšie bude teda použiť pre fotografovanie bez panoramatického režimu statív.

Panoramatická fotografia ako darček

Potešte panoramatickou fotografiou Vaše najbližšie, môžete ju darovať ako fotografiu, obraz, ktorý bude Vašim blízkym osobám pripomínať krásnu krajinu z dovolenky. Alebo obdarujte svojich najbližších panorámou ich najobľúbenejšieho miesta, ktoré budú tak mať stále na dohľad. Panoramatické fotografie sú ideálnym darčekom pre radosť a pocit šťastia. Darujte spomienky či moderné dekoráciu interiéru s tematickým zameraním, darujte panoramatickú fotografiu.