Najčastejšie dotazy

Úvod / Najčastejšie dotazy

Nápověda

1. Ako na nahranie fotografie

Fotografie je možné nahrávať bez nutnosti inštalácie zvláštneho softvéru. Kliknite na tlačidlo „Vložiť fotografie“. Vyberte zložku, kde máte fotografie umiestené. Zvolené fotografie označte a stisnite tlačidlo „Pridať“. V systéme sa postupne zobrazujú náhľady fotografií.

Vloženie viacerých fotografií naraz:

  • Otvorte zložku s fotografiami a stisnite kombináciu kláves „ctrl + A“. Všetky fotografie sa označia. Potom stisnite tlačidlo otvoriť a fotografie sa začnú nahrávať.
  • Kliknite na prvú fotografiu výberu a držte klávesu "shift". Kliknutím na poslednú fotografiu výberu označíte požadované fotografie. Potom stisnite tlačidlo otvoriť a fotografie sa začnú nahrávať.

2. Náhľady a nastavenie fotografií

Systém po nahraní fotiek zobrazí miniatúry fotografií, ktoré slúžia pre Vašu kontrolu. V nasledujúcom kroku je možné nastavovať parametre fotografií t.j. veľkosť, papier, umiestenie a počet kópií. Parametre fotografií je možné upravovať u všetkých fotografií naraz alebo jednotlivo. Samozrejme existuje i možnosť odstránenia fotografie.

3. Formáty nahrávaných fotografií

Podporované formáty fotografií sú: JPG, JPEG, png

Vieme samozrejme spracovať aj ďalšie formáty ako tiff, raw, pdf a ďalšie. Fotografie v týchto súboroch treba ale zaslať mimo systému napr. Cez www.uschovna.cz alebo podobnú službu. Nezabudnite uviesť požiadavku na spracovanie a celý kontakt na Vás.

4. Doručenie fotografií

Digitálne fotografie expedujeme spravidla do 24 hod. Objednávky zhotovujeme denne vrátane sobôt a nedelí.

5. Fotopapier Kodak Royal

Pre spracovanie všetkých fotografií používame najkvalitnejší materiál Kodak Royal Paper. Tento papier sa vyznačuje špecifický tučnými, sýtymi a dlhotrvajúcimi farbami. Papier Kodak Royal je k dispozícii v lesklom alebo matnom prevedení.

6. Doba vybavenia objednávky

Na dokončenie objednávky v našom systéme je stanovená doba 24 hod. Po uplynutí tejto doby budú fotografie z nášho systému automaticky vymazané. V priebehu prípravy objednávky nezatvárajte okno Vášho prehliadača. Dôjde k strate nahraných fotografií.

7) Rozmery fotografií

Fotografie sa štandardne režú z rolí (platí u všetkých výrobcov) a zo šírky týchto rolí vychádzajú presné rozmery fotografií:

 

Všeobecne používané formáty v cm Presný rozmer fotografie v mm
  9 x 13   89 x 127
10 x 15 102 x 152
13 x 18 127 x 178
15 x 21 152 x 210
20 x 30 203 x 305
30 x 40 305 x 400
30 x 45 305 x 455

Pri voľbe formátu typ "voľná dĺžka" sa dlhšia strana fotografie prispôsobí pomeru strán, ako bola fotografia zhotovená. Teda napr. Širokouhlá fotografie 16: 9 z mobilu bude mať pri vobě formátu 10x15 / voľná dĺžka skutočný formát 10,2 x 17,7cm.

Podrobný návod ako objednať NEŠTANDARDNÉ FORMÁTY nájdete TU.

8) Technologický orez

Pri prenose záberu na fotopapier dochádza k zväčšeniu o cca 2% a táto presahujúca časť je orezaná. Tento technologický postup je bezpodmienečne nutný, aby na okrajoch papiera nevznikali prípadné drobné biele okraje. Bez technologického orezu nie je možné fotografie vyrobiť. Je teda potrebné s ním počítať. Neumiestňujte dôležité časti (napr. Texty) priamo na okraj. Technologický orez nesúvisí s formátom fotografiou.

10) Mám osobitnú požiadavku na určitú fotografi

Ak chcete pri niektorej fotografie nejakú špeciálnu úpravu, napr. prevod do černobielé, retuš a pod. napíšte na konci objednávky Vašu požiadavku do poznámky a uveďte najmä, názov súboru, o ktorý ide. Niektoré úpravy môžu byť spoplatnené, toto Vám ale oznámime pred spracovaním.

11) Chcem na výrobok - napr. nankúš, hrnček a pod. - 2 fotografie

Ak to výrobok - fotodarček svojou podstatou dovoľuje, aby na ňom boli umiestnené 2 (alebo viac) fotografií, jednoducho nahrajte obe fotografie akoby na 2 výrobky (napr.vankúše). Požiadavku napíšte na konci objednávky do poznámky a s platbou počkajte na opravený doklad. Opravíme na správny počet výrobkov a naúčtujeme poplatok 2,5 € za ďalšie foto.

Neviete si rady, potrebujete poradiť?
E-mail: info@fotokorner.cz

Telefón: +420 384 321 077 v pracovné dni 8-17 hod

1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie