Najčastejšie dotazy

Úvod / Najčastejšie dotazy

Nápověda

1) Tlačidlo "vložiť fotografia" sa Vám nezobrazilo?

Pravdepodobne nemáte vo svojom internetovom prehliadači nainštalovaný modul Adobe Flash. Pre správnu funkciu je jeho prítomnosť bezpodmienečná. Nainštalujete ho kliknutím na túto ikonu

 Získat aplikaci Adobe Flash Player

2. Ako na nahranie fotografie

Fotografie je možné nahrávať bez nutnosti inštalácie zvláštneho softvéru. Kliknite na tlačidlo „Vložiť fotografie“. Vyberte zložku, kde máte fotografie umiestené. Zvolené fotografie označte a stisnite tlačidlo „Pridať“. V systéme sa postupne zobrazujú náhľady fotografií.

Vloženie viacerých fotografií naraz:

  • Otvorte zložku s fotografiami a stisnite kombináciu kláves „ctrl + A“. Všetky fotografie sa označia. Potom stisnite tlačidlo otvoriť a fotografie sa začnú nahrávať.
  • Kliknite na prvú fotografiu výberu a držte klávesu "shift". Kliknutím na poslednú fotografiu výberu označíte požadované fotografie. Potom stisnite tlačidlo otvoriť a fotografie sa začnú nahrávať.

3. Náhľady a nastavenie fotografií

Systém po nahraní fotiek zobrazí miniatúry fotografií, ktoré slúžia pre Vašu kontrolu. V nasledujúcom kroku je možné nastavovať parametre fotografií t.j. veľkosť, papier, umiestenie a počet kópií. Parametre fotografií je možné upravovať u všetkých fotografií naraz alebo jednotlivo. Samozrejme existuje i možnosť odstránenia fotografie.

4. Formáty nahrávaných fotografií

Podporované formáty fotografií sú: JPG, JPEG

4. Doručenie fotografií

Digitálne fotografie expedujeme spravidla do 24 hod. Objednávky zhotovujeme denne vrátane sobôt a nedelí.

6. Fotopapier Kodak Royal

Pre spracovanie všetkých fotografií používame najkvalitnejší materiál Kodak Royal Paper. Tento papier sa vyznačuje špecifický tučnými, sýtymi a dlhotrvajúcimi farbami. Papier Kodak Royal je k dispozícii v lesklom alebo matnom prevedení.

7. Doba vybavenia objednávky

Na dokončenie objednávky v našom systéme je stanovená doba 24 hod. Po uplynutí tejto doby budú fotografie z nášho systému automaticky vymazané. V priebehu prípravy objednávky nezatvárajte okno Vášho prehliadača. Dôjde k strate nahraných fotografií.

8) Pomocník v priebehu objednávky

Počas priebehu objednávky sa v pravom hornom rohu zobrazuje nápoveda ku každej stránke, na ktorej sa aktuálne nachádzate.

 

 

 

 

9) Rozmery fotografií

Fotografie sa štandardne režú z rolí (platí u všetkých výrobcov) a zo šírky týchto rolí vychádzajú presné rozmery fotografií:

 

Všeobecne používané formáty v cm Presný rozmer fotografie v mm
  9 x 13   89 x 127
10 x 15 102 x 152
13 x 18 127 x 178
15 x 21 152 x 210
20 x 30 203 x 305
30 x 40 305 x 400
30 x 45 305 x 455

 

Neviete si rady, potrebujete poradiť?

E-mail: info@fotokorner.cz

Telefón: 00420 384 321 077

1.Zákazka2.Fotografie3.Nastavenie4.Prehľad5.Platba6.Doprava7.Registrácia8.dokončenie